Equality, Diversity, Inclusion For improving
the qualitY of Management EDUcation
ΤΟ ΕΡΓΟ
![](https://www.edifyeduproject.eu/wp-content/uploads/2022/11/edifyedu_logo_siteicon.png)
Το έργο στοχεύει στην απόκτηση ικανοτήτων και εγκάρσιων δεξιοτήτων σχετικών με τις αρχές της Ισότητας, Διαφορετικότητας και Συμπερίληψης (στο εξής ΙΔΣ) με ομάδα-στόχο τις σπουδάστριες-τους σπουδαστές στον τομέα της Διοίκησης/ Διαχείρισης, που αποτελούν τα μελλοντικά στελέχη επιχειρήσεων, καθώς και τα εν ενεργεία στελέχη αυτών, δίνοντας έμφαση στις Μικρο-Μεσαίες εταιρείες, οι οποίες αποτελούν και τη ραχοκοκκαλιά της οικονομίας, προκειμένου να τις ενισχύσει ώστε να ανταποκριθούν στο σύγχρονο κοινωνικό μετασχηματισμό. Αυτό το επιτυγχάνει μέσω της: δημιουργίας ενός συστήματος αξιολόγησης δεξιοτήτων, προσφοράς Εκπαιδευτικού Προγράμματος, και της επικύρωσης και αναγνώρισης των νέων αυτών ικανοτήτων.